header-photo

Skarpetki pończosznicze

Każda kobieta wie, że skarpetki pończosznicze są doskonałą alternatywą dla rajstop i pończoch. Łączą one bowiem ze sobą komfort oraz wygodę. Skarpety pończosznicze można obecnie kupić zarówno w postaci kolanówek, skarpetek jak i stopek. Każda z odmian przydaje się w innej sytuacji, ale każda jest świetnym rozwiązaniem, gdy trzeba się elegancko i wyczuciem ubrać.

Kolanówki można nosić zarówno do długich spodni jak i do spodni długości trzy czwarte, ponieważ ich zakończenie i tak nie będzie widoczne. Skarpetki powinny być noszone jedynie do spodni długich.

Stopki mają najmniejsze zastosowanie, ale ich istnienie jest również uzasadnione. Nadają się one doskonale na ciepłe dni, gdy sytuacja wymaga włożenia np. eleganckiego obuwia, a nie chcemy zakładać rajstop. Stopki chronią wtedy stopy przed otarciami, gwarantując komfort , a równocześnie są zupełnie niezauważalne. Poza tym stopki takie nadają się również (tak jak bawełniane) do obuwia sportowego, zapewniając, że na stopach nie pojawią się otarcia.

Skarpety pończosznicze są produkowane obecnie w różnych kolorach i wzorach. Również pod tym względem mogą być zatem dobrane do indywidualnych potrzeb klientek. Na rynku dostępne są skarpetki pończosznicze o różnej grubości. Określana jest ona za pomocą wskaźnika DEN. Waha się ona od 5 do 20, a im wyższy współczynnik, tym skarpetki są grubsze i bardziej wytrzymałe. Dla osób, które lubią bawić się modą i wykorzystywać jej możliwości, dostępne są skarpetki i kolanówki- kabaretki, które dostępne są zarówno w wersji tradycyjnej jak i wersji z nadrukiem.